Menu
Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích
rozšířené vyhledávání

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 49
„Včely jsou klíčem ke zdraví nás i krajiny, včelaření je životní styl a poslání“

„Včely jsou klíčem ke zdraví nás i krajiny, včelaření je životní styl a poslání“

Datum: 25. 4. 2024

Toto je motto rodinného Včelařství Habura. Přivítali jsme na přednášce pana Jaroslava Haburu z tohoto včelařství, který velmi poutavě vyprávěl o včelách, měl připravenou ukázku živých včel v malém 1rámkovém skleněném úlku, proběhla degustace medu, medoviny, medových bonbonů.

Muzikoterapie

Muzikoterapie

Datum: 25. 4. 2024

Muzikoterapie v DSS proběhla s panem Kubou Kupčíkem. Pro naše klienty to byl nevšední zážitek a zkušenost. Mohli si odzkoušet a poslechnout různé hudební nástroje, které ještě nikdy neviděli ani neslyšeli.

Nový automobil pro DSS

Nový automobil pro DSS

Datum: 4. 3. 2024

Získali jsme nový automobil v rámci dotačního titulu Investice 3.3.3 Národního plánu obnovy zaměřeného na rozvoj a modernizaci materiálně technické základny sociálních služeb. Poskytovatelem dotace je Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Nové číslo domovského zpravodaje 1

Nové číslo domovského zpravodaje

Datum: 23. 2. 2024

Právě vyšlo a zde odkaz níže v aktualitě:

Masopustní veselí v DSS

Masopustní veselí v DSS

Datum: 23. 2. 2024

Masopust v DSS proběhl v úterý 13.2. a prostě se vydařil na jedničku. Užili jsme si krásné odpoledne za doprovodu Dua Unica, plné písniček a tance. Navštívil nás také bolatický masopustní průvod v čele s medvědem a vytvořili jsme tak základ každoroční tradice.

Dobrovolnictví aneb dobrá vůle projevená skutky

Datum: 5. 12. 2023

V měsíci listopadu jsme navázali spolupráci s dobrovolnickým centrem Elim Opava, o.p.s., kdy hlavním společným úkolem je možnost zprostředkovat našim uživatelům kontakt s dobrovolníky.

Nové číslo domovského zpravodaje

Datum: 1. 12. 2023

Nové číslo domovského zpravodaje je právě k dispozici a naleznete ho tady nebo v sekci Média.

Krásný čas adventní

Krásný čas adventní

Datum: 1. 12. 2023

Tak my už jsme na čas adventní připraveni a co Vy? V neděli zapálíme první svíčku u duchovního setkání s akolyty. Veškerá výzdoba je vlastní výroby. Máme moc šikovné pracovníky a také klientky přidaly ruku k dílu.

Děkujeme Ježíškovým vnoučatům

Děkujeme Ježíškovým vnoučatům

Datum: 1. 12. 2023

Je tady opět projekt Ježíškova vnoučata. A my jsme byli obdarováni krásným kávovarem, který nám pořídili paní Eva s panem Richardem z Kopřivnice. Dnes nám ho osobně přivezli, poseděli u kávy a my jim na oplátku nachystali malý dárek jako poděkování. Jsme šťastní za krásný a praktický dar.

Výstava ubrusů

Výstava ubrusů

Datum: 1. 12. 2023

Tento měsíc jsme uspořádali výstavu ubrusů, které naše paní Anna sama vyšívala. Je to jen část její sbírky, která čítá ubrusy, prostírání nebo menší ubrusy s vánočními nebo velikonočními motivy, ale i pro celoroční prostírání.

Výlet do Hlučína

Výlet do Hlučína

Datum: 31. 10. 2023

Rozhodli jsme se ještě využít krásných dnů a naplánovali výlet do Hlučína. Navštívili jsme kavárnu Logr, kde se o nás příjemně postarali a poté jsme zamířili do muzea na stálou expozici Kdo jsou lidé na Hlučínsku a druhou Sezónní výstavu o ovoci.

Terapeutická kuchyň stále v provozu

Terapeutická kuchyň stále v provozu

Datum: 31. 10. 2023

Naši terapeutickou kuchyňku využíváme velmi často. Naposledy jsme si usmažili výborné langoše s tatarkou, kečupem a sýrem. Odpoledne jsme pak roznášeli také ochutnávku po pokojích.

Vinobraní aneb rozloučení s létem

Vinobraní aneb rozloučení s létem

Datum: 11. 10. 2023

Ve čtvrtek 5.10.2023 jsme uspořádali pro naše klienty Vinobraní. K poslechu i tanci nám zahrál pan J. Večerek, pestrý program si připravili žáci ZŠ v Bolaticích a přišel i kouzelník ...

Návštěva Skanzenu v Bolaticích

Návštěva Skanzenu v Bolaticích

Datum: 11. 10. 2023

Během září jsme navštívili Skanzen lidových tradic a řemesel, který máme přímo v Bolaticích. Prohlédli jsme si obytné části domu (jizbu a kuchyň), stáj pro koně, chlév pro krávy a viděli mnoho strojů a nářadí používaného při práci na statku a v domácnosti.

Vychází nový Domovský zpravodaj

Datum: 12. 9. 2023

Právě vychází druhé číslo našeho domovského zpravodaje nabité informacemi, fotografiemi z prožitého léta a spousta dalšího zajímavého čtení.

Zkoušíme nová jídla

Zkoušíme nová jídla

Datum: 5. 9. 2023

Minulý týden jsme klientům v DSS představili nejznámější japonský pokrm sushi. Rýže ochucená rýžovým octem ve spojení s mořskou řasou, rybou, či čerstvou zeleninou si získala obliby na celém světě. Sushi je lehké, nízkokalorické a dobře stravitelné jídlo.

Výlet na Křeménky

Výlet na Křeménky

Datum: 5. 9. 2023

Na konci srpna jsme výletovali a tentokráte nás pozvala myslivecká společnost Křeménky v Bolaticích do svého království. Byla to moc příjemná návštěva.

Volná místa - denní stacionář

Datum: 7. 8. 2023

Na konci června jsme zahájili provoz denního stacionáře v prostorách Domu sociálních služeb. Pokud byste rádi využili našich služeb a nejste si jisti nebo Vám chybí informace, kontaktujte nás. Rádi Vám vše vysvětlíme, provedeme po zařízení. Jedná se o hrazenou ambulantní službu.

Výroba mýdel

Výroba mýdel

Datum: 19. 7. 2023

V pátek jsme vyráběli mýdla z mýdlové hmoty, byla to trochu alchymie, ale povedlo se a naše ženy si z dílničky odnesly i krásný dáreček pro své blízké.

Výlet k léčivému prameni

Výlet k léčivému prameni

Datum: 19. 7. 2023

Minulý týden jsme výletovali. Navštívili jsme léčivý pramen Židlo v Bělé, který je vyhlášený, pomáhá údajně léčit klouby, kůži a oči. Vyzkoušeli jsme i léčebný bazének s chladnou vodou, která nás příjemně v horku osvěžila. Pak jsme se zastavili na dobrou zmrzlinu a doplnit tekutiny.

Denní stacionář zahájen

Denní stacionář zahájen

Datum: 19. 7. 2023

Provoz denního stacionáře je zahájen. S klienty pracujeme samostatně nebo se účastní aktivit společně s ostatními klienty pobytových služeb. V minulých dnech jsme se např. prošli po zahradě, zahráli bowling a člověče nezlob se, klienti se seznamují s prostředím a ostatními obyvateli DSS.

Vychází první číslo našeho domovského zpravodaje

Datum: 19. 6. 2023

První jarní číslo našeho domovského zpravodaje je tady! Naleznete zde info o proběhlých akcích, novinky z DSS, informace k nově otevíranému dennímu stacionáři a mnoho dalšího.

Hledáme do týmu všeobecnou sestru

Datum: 30. 5. 2023

Pro naše pobytové služby DS a DZR hledáme do nově vzniklého pracovního týmu všeobecnou sestru. Staňte se součástí našeho týmu! Nabízíme Vám přátelský kolektiv, krásné pracovní prostředí a zajímavou práci. Více informací zde:

Canisterapie

Canisterapie

Datum: 23. 5. 2023

Dnes jsme se opět potkali s fenkou Ebony při pravidelné canisterapii. Navštívila také klienty na pokojích, aby je potěšila a zpříjemnila dopoledne. K dnešnímu dni již máme plný stav klientů a pro některé to tedy bylo první setkání. A z rozzářených očí je patrné, že se jim to líbilo.

Hledáme pracovníka v sociálních službách

Datum: 23. 5. 2023

Více informací naleznete v sekci Volná místa.
Staňte se součástí našeho týmu.

Aktivity předchozích dnů

Aktivity předchozích dnů

Datum: 16. 5. 2023

Co jsme všechno stihli v pátek? Tak dopoledne patřilo přípravě občerstvení na odpolední sledování MS v hokeji. Nachystali jsme správné jídlo pro chlapy, a to chleby se škvarkami a sádlem. Poté jsme už fandili našim hokejistům.

Máme nového pomocníka

Máme nového pomocníka

Datum: 28. 4. 2023

Pro ulehčení práce zaměstnancům při poskytování péče a zvýšení komfortu našim klientům máme několik pomocníků. Kromě elektrického sprchového lůžka je to také zvedák s elektronicky nastavitelným podvozkem.

Canisterapie

Canisterapie

Datum: 26. 4. 2023

Dnes proběhla v DSS první canisterapie. Přišly nás rozveselit dvě krásné fenky Felis a Ebony z Bolatic (matka s dcerou), které zvedly náladu nejednomu uživateli.

Naše aktivity

Naše aktivity

Datum: 20. 4. 2023

Dnes to zase byl den plný zážitků. Během dopoledne k nám nově nastoupili další tři noví klienti, z toho jeden manželský pár. A co jsme tedy všechno stihli?

Naše aktivity

Naše aktivity

Datum: 19. 4. 2023

Bingo je naši pravidelnou aktivitou, kterou jsme včera uskutečnili dopoledne hned po tréninku paměti. Naši klienti si ji velmi oblíbili, každý ze soutěžících si pozorně hlídá svá čísla, poctivě vyhledává a ten, kdo má kartu plnou, vyhrál. Tentokráte to byli rovnou dva naši hráči.

Zobrazeno 1-30 ze 49