Bolatice - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 35

Vychází nový Domovský zpravodaj

Datum: 12. 9. 2023

Právě vychází druhé číslo našeho domovského zpravodaje nabité informacemi, fotografiemi z prožitého léta a spousta dalšího zajímavého čtení.

#

Zkoušíme nová jídla

Datum: 5. 9. 2023

Minulý týden jsme klientům v DSS představili nejznámější japonský pokrm sushi. Rýže ochucená rýžovým octem ve spojení s mořskou řasou, rybou, či čerstvou zeleninou si získala obliby na celém světě. Sushi je lehké, nízkokalorické a dobře stravitelné jídlo.

#

Výlet na Křeménky

Datum: 5. 9. 2023

Na konci srpna jsme výletovali a tentokráte nás pozvala myslivecká společnost Křeménky v Bolaticích do svého království. Byla to moc příjemná návštěva.

Volná místa - denní stacionář

Datum: 7. 8. 2023

Na konci června jsme zahájili provoz denního stacionáře v prostorách Domu sociálních služeb. Pokud byste rádi využili našich služeb a nejste si jisti nebo Vám chybí informace, kontaktujte nás. Rádi Vám vše vysvětlíme, provedeme po zařízení. Jedná se o hrazenou ambulantní službu.

#

Výroba mýdel

Datum: 19. 7. 2023

V pátek jsme vyráběli mýdla z mýdlové hmoty, byla to trochu alchymie, ale povedlo se a naše ženy si z dílničky odnesly i krásný dáreček pro své blízké.

#

Výlet k léčivému prameni

Datum: 19. 7. 2023

Minulý týden jsme výletovali. Navštívili jsme léčivý pramen Židlo v Bělé, který je vyhlášený, pomáhá údajně léčit klouby, kůži a oči. Vyzkoušeli jsme i léčebný bazének s chladnou vodou, která nás příjemně v horku osvěžila. Pak jsme se zastavili na dobrou zmrzlinu a doplnit tekutiny.

#

Denní stacionář zahájen

Datum: 19. 7. 2023

Provoz denního stacionáře je zahájen. S klienty pracujeme samostatně nebo se účastní aktivit společně s ostatními klienty pobytových služeb. V minulých dnech jsme se např. prošli po zahradě, zahráli bowling a člověče nezlob se, klienti se seznamují s prostředím a ostatními obyvateli DSS.

Vychází první číslo našeho domovského zpravodaje

Datum: 19. 6. 2023

První jarní číslo našeho domovského zpravodaje je tady! Naleznete zde info o proběhlých akcích, novinky z DSS, informace k nově otevíranému dennímu stacionáři a mnoho dalšího.

Hledáme do týmu všeobecnou sestru

Datum: 30. 5. 2023

Pro naše pobytové služby DS a DZR hledáme do nově vzniklého pracovního týmu všeobecnou sestru. Staňte se součástí našeho týmu! Nabízíme Vám přátelský kolektiv, krásné pracovní prostředí a zajímavou práci. Více informací zde:

#

Canisterapie

Datum: 23. 5. 2023

Dnes jsme se opět potkali s fenkou Ebony při pravidelné canisterapii. Navštívila také klienty na pokojích, aby je potěšila a zpříjemnila dopoledne. K dnešnímu dni již máme plný stav klientů a pro některé to tedy bylo první setkání. A z rozzářených očí je patrné, že se jim to líbilo.

Hledáme pracovníka v sociálních službách

Datum: 23. 5. 2023

Více informací naleznete v sekci Volná místa.
Staňte se součástí našeho týmu.

#

Aktivity předchozích dnů

Datum: 16. 5. 2023

Co jsme všechno stihli v pátek? Tak dopoledne patřilo přípravě občerstvení na odpolední sledování MS v hokeji. Nachystali jsme správné jídlo pro chlapy, a to chleby se škvarkami a sádlem. Poté jsme už fandili našim hokejistům.

#

Máme nového pomocníka

Datum: 28. 4. 2023

Pro ulehčení práce zaměstnancům při poskytování péče a zvýšení komfortu našim klientům máme několik pomocníků. Kromě elektrického sprchového lůžka je to také zvedák s elektronicky nastavitelným podvozkem.

#

Canisterapie

Datum: 26. 4. 2023

Dnes proběhla v DSS první canisterapie. Přišly nás rozveselit dvě krásné fenky Felis a Ebony z Bolatic (matka s dcerou), které zvedly náladu nejednomu uživateli.

#

Naše aktivity

Datum: 20. 4. 2023

Dnes to zase byl den plný zážitků. Během dopoledne k nám nově nastoupili další tři noví klienti, z toho jeden manželský pár. A co jsme tedy všechno stihli?

#

Naše aktivity

Datum: 19. 4. 2023

Bingo je naši pravidelnou aktivitou, kterou jsme včera uskutečnili dopoledne hned po tréninku paměti. Naši klienti si ji velmi oblíbili, každý ze soutěžících si pozorně hlídá svá čísla, poctivě vyhledává a ten, kdo má kartu plnou, vyhrál. Tentokráte to byli rovnou dva naši hráči.

#

Kreativní dopoledne

Datum: 14. 4. 2023

Dnešní dopoledne bylo kreativní. Trénovali jsme jemnou motoriku a výsledkem jsou namalované tři krásné jarní obrázky a obarvený košík vyrobený z novinových ruliček a k tomu ještě vázičky. Poté pak následovalo společné sledování filmu Hoří, má panenko, který si klienti sami vybrali.

První sluneční paprsky

Datum: 12. 4. 2023

Už nás to láká ven, na zahradu, i když sluníčko je ještě zrádné a fouká. Ale i tak se snažíme být přes poledne na čerstvém vzduchu, trénujeme pohyb a nechybí dobrá nálada.

#

Jak se připravujeme na Velikonoce

Datum: 6. 4. 2023

I my se připravujeme na nadcházející velikonoční svátky. Připomínaní tradic je pro naše uživatele velmi důležitou součástí dění v domově. Velikonoční výzdoba, pečení beránka, ale i pletení pomlázky jsou známé zvyky předávané z generace na generaci. Navštívil nás také pan starosta s pomlázkou.

#

Střípky z domova

Datum: 4. 4. 2023

Klienti si zvykají na nové prostředí a společně se sžívají. Od počátku se je snažíme aktivně provázet. Počasí nám příliš nepřeje, ale alespoň krátká odpolední procházka zahradou udělá dobře a poté se zahřát u společné hry nebo jiných aktivit :-)

#

První dny v DSS

Datum: 2. 4. 2023

Tento týden jsme přijali prvních pět klientů, mezi nimi dvě ženy a tři muže. Pomalu si zvykají na nový domov, seznamují se a sžívají s prostředím.

Výběrové řízení

Datum: 2. 4. 2023

Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích, která bude zajišťovat mimo pobytové služby také ambulantní službu denního stacionáře, hledá do svého týmu pracovníky na pozici pracovníka v sociálních službách – pro denní stacionář. Cílovou skupinou jsou dospělí od 27 let a senioři.

#

Nový domov

Datum: 29. 3. 2023

Do DSS nastupují první klienti. Je to období zvykání si na nové prostředí a nové osoby. Snažíme se jim toto období ulehčit a přizpůsobit vše tak, aby se u nás cítili příjemně a v bezpečí.

#

První klientka Domu sociálních služeb

Datum: 28. 3. 2023

Paní Emílii Matějné je 101 let a rozhodla se podat si žádost do Domova pro seniory sv. Kateřiny v Bolaticích, kde se dnešní den přestěhovala a je historicky první klientkou v našem zařízení.

#

V DSS proběhlo cvičení HZS

Datum: 21. 3. 2023

V pondělí 20.3. proběhl v nově otevřeném Domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích zkušební zásah HZS Hlučín, dobrovolných hasičů z Bolatic, Borové a Kravař.

Fotogalerie

Datum: 20. 3. 2023

Nejnovější snímky naleznete v naší fotogalerii:

Zprávy z regionu - reportáž ČT1 1

Zprávy z regionu - reportáž ČT1

Datum: 20. 3. 2023

Rozhovor s ředitelkou DSS o Domě sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích, ve 2:28 minutě.

Reportáž ČT ke slavnostnímu otevření

Datum: 15. 3. 2023

Můžete zhlédnout zde:

#

Slavnostní otevření

Datum: 15. 3. 2023

V úterý 14. března 2023 proběhlo slavnostní otevření Domu sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích.

Den otevřených dveří

Datum: 8. 2. 2023

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří do našeho nového Domu sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích, a to 14.3.2023 od 14.00 do 19.00 hodin. Můžete si prohlédnout interiér a vybavení, seznámit se s rozsahem služeb a získat další informace ohledně zahájení poskytování služeb.

Zobrazeno 1-30 ze 35